Seçkin Restaurant Mecidiyeköy

seckin_restaurant_mecidiyekoy_istanbul_dis_gorunusMekanımız Mecidiyeköy’de bulunuyor. Açıkçası çok görünür değil. Eğer bir dost tavsiyesi olmazsa ya da Foursquare’den araştırmazsanız yakalama şansınız yok.

Benimki de biraz böyle oldu. Bölge iş dünyasının yoğun bir bölgesi olduğu için çok fazla restoran ya da lokanta var. Bir ikisi hariç aradığımı bulduğumu söyleyemeyeceğim. Ancak denemeye devam tabii :)

Bakmayın siz kapıda “balık çeşitlerimiz bulunmaktadır” yazdığına… Son gittiğimde 4 masaydık ve tüm tabaklarda balık vardı.

 

Sanırım aynı damak tadını paylaşıyoruz ki tamamına yakını somon yiyordu.
2009-2010 yılları arasında yazdığım bloğu kapattığımdan beri çok mekana gittim ama hiç biri bende bu denli tekrar yazma isteği uyandırmadı. Seçkin Restaurant’a ilk gidişimden beri bir ay oldu. Bu süre zarfında 3 kez daha gittim ve her seferinde aynı keyifle ayrıldım. Sözün özü bu bloğu hayata geçirdim ve artık yazmaya değer olan mekanları elimden geldiğince sizinle buradan paylaşacağım.

Gelelim mekanımızın özelliklerine;

Öncelikle tüm yemek kartları geçerli. Aslında bir ocakbaşı restoran olmasına rağmen balık konusunda çok başarılı. Hamsi, minekop ve somon denemişliğim var ki en güzeli oydu. Bir akşam ayrıca ocakbaşının keyfini çıkarmak ta notlarımın arasında.

Nisan 2016 itibariyle hamsi, istavrit, çupra ve levrek 20 TL, somon 25 TL. porsiyonlar resimden de görüleceği üzere büyük ve doyurucu. Ayrıca bu fiyatlara kuver, su ve salata dahil. Günlük menüler de var. Bizim gittiğimiz gün Ezo gelin çorba ve mantıdan oluşan menü 15 TL idi.

Adres: Cemal Sahir Sokak No:17/A Mecidiyeköy İstanbul

Telefon: 0 212 212 81 74 ve 0 212 217 0053

Foursquare linki için tıklayınız

2 Responses

  1. Hakan diyor ki:

    Alkol Varmı ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir